جستجو
مطالب
 
 
 
 
 
سبد خرید

 
آنالی
مطالب آموزشی - مقالات آموزشی
آداب معاشرت برای کودکانآداب معاشرت برای کودکان
فرزندان و کودکان در هر جامعه‌ای سرمایه‌های آینده آن کشور، و همچنین سرماه الدین و سرپرست نسل‌های آینده هستند. لذا لازم است که در پرورش آنها نهایت حوصله و آگاهی را به کار برد.

ادامه ...
١٣٩٥/٠١/١٧


فعالیت فیزیکی کودکانفعالیت فیزیکی کودکان
فعالیت فیزیکی کودکان شاید در ابتدا فقط یک بازی ساده به نظر رسد، اما اهمیت بسیار زیادی دارد. این فعالیت ها هم برای سلامت کودک و هم برای کسب انواع مهارت برای آنها لازم است. برای داشتن کودکی فعال و موفق، شما نیز باید برنامه منظمی در این رابطه داشته باشید. در این مقاله راهکارهای کارآمدی در اینباره ذکر شده است.
ادامه ...
١٣٩٤/١٢/١٩


مهربانی با کودکانمهربانی با کودکان
آیا شما جزو گروهی هستید که معتقدند محبت به کودکان، آنها را لوس بار می‌آورد؟ آیا شما وجود مهربانی در قلب را برای کودکان کافی می‌دانید؟ در این نوشته کوتاه به چند نکته درباره عشق و مهربانی برای کودکان پرداخته‌ایم.

ادامه ...
١٣٩٤/١١/٠٣


کودکان اجتماعی؛ کودکان خجالتیکودکان اجتماعی؛ کودکان خجالتی
شاید به یاد داشته باشید که در گذشته‌های نه چندان دور، کودکانی را که در بین جمع ساکت و بسیار آرام بودند، مودب می‌نامیدند. بسیاری از ما دیده‌ایم که چنین افرادی لزوماً در بزرگسالی و در جامعه‌ای بزرگ‌تر از خانواده و اقوام، کاملاً موفق نبوده‌اند. در عین حال همه پدران و مادران از اینکه فرزندانی بی‌ادب و گستاخ داشته باشند، ناراحت می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم بدانیم که تفاوت این دو گروه چیست و چگونه باید با آنها برخود کرد؟

ادامه ...
١٣٩٤/١٠/٢٧


چگونگی تشویق و تنبیهچگونگی تشویق و تنبیه
آیا تنبیه هیچ جایگاهی در تربیت فرزندان ندارد و یا آنکه در کنار تشویق لازم است که از آن هم استفاده نمود؟ در این صورت باید دانست که تنبیه به چه معنایی است.
ادامه ...
١٣٩٤/١٠/٢١


تغذیه کودکان و ویتامین‌های مورد نیازتغذیه کودکان و ویتامین‌های مورد نیاز
مواردی که در رژیم غذایی مخصوصا کودکان مهم است، دو جنبه دارند. یکی تأمین مقدار مورد نیاز مواد مغذی و دوم جلوگیری از چاقی و رژیم پر کالری و کم ارزش. حرکت صحیح در این مسیر مانند حرکت کردن روی طناب است. در واقع توجه بیش از حد به یک طرف و غفلت از سمت دیگر، باعث سقوط می‌شود. در ادامه به مواردی که باید در این باره اهمیت بیشتری دهیم، اشاره کوتاهی می‌کنیم.
ادامه ...
١٣٩٤/١٠/١٢


انواع فعالیت بدنی و فکری در سنین مختلف رشدانواع فعالیت بدنی و فکری در سنین مختلف رشد
در روزگار کنونی مشکلی برای انسان‌ها به وجود آمده است که در گذشته ها کاملاً ناشناخته بود. امروزه بسیاری از مردم در سنین مختلف به دلیل عدم تحرک و یا کمی آن دچار عوارضی هستند. رشد کودکان نیز به مقدار زیادی به نحوه فعالیت هایشان در سنین مختلف وابسته است. در این مقاله کوتاه درباره این موضوع صحبت می‌کنیم
ادامه ...
١٣٩٤/١٠/٠٧


کسب مهارت در کودکانکسب مهارت در کودکان
مهارت‌های زیادی در زندگی وجود دارند که البته همه آنها در مدارس و یا دانشگاه‌ها تدریس نمی‌شوند. برای کسب برخی از آنها که بسیار مفید و مهم نیز هستند، گاهی ما هزینه‌های زیادی پرداخت می‌کنیم. این مهارت‌ها کدام هستند و آیا امکان آموزش آنها در خانه وجود دارد یا نه؟
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٨


بدخلقی در کودکان و راه درمانبدخلقی در کودکان و راه درمان
شاید بتوان گفت که شکایت از بداخلاقی کودکان مورد جدیدی نیست. البته همیشه این جمله را شنیده‌ایم که « بچه‌های قدیم اینطوری نبودند!» اما واقعیت این است که والدین قدیم نیز همین جمله را به فرزندانشان می‌گفتند. در این نوشته سعی داریم دلایل برخی از رفتارهای کودکان و راه‌های درمان آن را بشناسیم.
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٨


خواب، رویا و کابوس‌های کودکانخواب، رویا و کابوس‌های کودکان
خواب و رویا از جمله مواردی است که دانشمندان مدت زیادی نیست که به تجقیق علمی درباره آن پرداخته‌اند. درباره کودکان نیز خواب و مخصوصاً کابوس بسیار پر اهمیت است. لذا دانستن حداقلی از نحوه برخورد با رویاهای کودکان بسیار مهم است و ما در این نوشته به همین مسئله پرداخته‌ایم.
ادامه ...
١٣٩٤/٠٩/١٧